Z okazji 25-lecia realizacji Programu Ambasadorów Kongresów Polskich w 2023 roku, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oddaje przygotowaną z tej okazji publikację.

„Z nieskrywaną radością i dumą składam na Państwa ręce publikację, która w symboliczny sposób podsumowuje dorobek 25 lat Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Dorobek, który trudno przecenić zważywszy na fakt, że zaszczytne grono uhonorowanych tytułem Ambasadora Kongresów Polskich stanowi obecnie ponad 320 wybitnych postaci świata nauki i liderów biznesu (Ambasadorów i Mecenasów), będących organizatorami prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń” – tak swoje słowo wstępu do jubileuszowej publikacji rozpoczyna Paula Fanderowska, Prezeska SKKP.

Program jest realizowany wspólnie przez SKKP oraz Polską Organizację Turystyczną, a jego cele są niezmienne. Prezes POT, Rafał Szmytke tak zwraca się do Ambasadorów w swoim liście: „W ciągu tych lat, Drodzy Ambasadorowie, dzięki Waszej nieocenionej pracy, Polska mogła przyjąć i zorganizować wiele znakomitych wydarzeń przyciągających uwagę ludzi z całego świata. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad byliśmy świadkami wielkiej transformacji i profesjonalizacji polskiego przemysłu spotkań. Najlepiej pokazują to raporty i rankingi, które pozwalają na porównanie Polski z innymi krajami i potwierdzają nasz rozwój.”

Program Ambasadorów Kongresów Polskich to także lokalne Kluby Ambasadorów. Obecnie znajdują się one w 5 miastach Polski, niektóre działają od wielu lat, inne oficjalnie zadebiutowały w 2023 roku. Lokalne Kluby działają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. O ich działalności oraz kontakty można znaleźć w wydawnictwie. W publikacji nie zabrakło także przekazu skierowanego od prof. dr hab. inż. Marka Pawełczyka, Przewodniczącego Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Wstęp merytoryczny pt. (R)ewolucja branży spotkań w warunkach turbulencji rynkowych opracowany został przez dr hab. Jadwigę Berbekę, prof. UEK oraz dr hab. Krzysztofa Borodako, prof. UEK.

Publikacja nie powstałaby gdyby nie wkład partnerów i członków SKKP. A wśród nich o case studies, trendach oraz inicjatywach piszą BluExperience, Lubelskie Centrum Konferencyjne, CMA, CKF Fabryczna 13, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie, Silesia Convention Bureau, Masters Catering, Jordan Group, Adersia Hotel&SPA a Member of Radisson Individuals, Symposium Cracoviense czy Grupa MTP.

Wersja online publikacji jest dostępna tutaj:
25 lat Programu AKP 2023 publikacja_ONLINE

Publikacja okładka 2023 kopia