W lipcu i sierpniu 2018 roku Mazurkas Congress Management zorganizował dwa prestożowe kongresy naukowe dla specjalistów z dziedziny fizyki: XAFS i ISGN-7. Pierwszy poświęcony był absorbcji fal rentgenowskich, w drugim tematem przewodnim były azotki.

17th International Conference on X-ray Absorption Fine Structure, trwający 5 dni kongres, odbył się pod koniec lipca 2018 w Krakowie. W kongresie wzięło udział wielu wybitnych keynote speakerów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy odkrywają świat fizyki nuklearnej.
Wśród prelegentów znaleźli się profesorowie zarówno z Europy, jak i Japonii, USA, Chin, Australii czy Brazylii. Główną oś wydarzenia stanowił temat promieniowania synchrotronowego. Kraków nieprzypadkowo był gospodarzem kongresu, ponieważ to właśnie tam działa Solaris, pierwszy w Europie Środkowej i jeden z zaledwie kilkudziesięciu synchrotronów na świecie. Znakomite parametry stawiają polski synchrotron w globalnej czołówce tego typu urządzeń.

Program konferencji był bardzo rozbudowany (w sumie odbyło się ponad 120 wykładów), dlatego Mazurkas przygotował intuicyjną aplikację, która ułatwiła delegatom wybór najbardziej interesujących ich tematów oraz poruszanie się po centrum kongresowym.

– Sam etap konstrukcji programu naukowego był wyzwaniem, ponieważ każdy zgłoszony abstrakt, a było ich ponad 600, musiał być oceniony przez dwóch niezależnych ekspertów. Nasz wykwalifikowany dział IT, który jest na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie digitalizacji, po raz kolejny z sukcesem połączył wartość merytoryczną z funkcjonalnymi cyfrowymi narzędziami – mówi Katarzyna Rokicka, sales director Mazurkas Congress Management.

Z kolei w sierpniu 2018 Mazurkas Congress Management, we współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień i Uniwersytetem Warszawskim, zorganizował International Symposium on Growth of III-Nitrides. Tło dla ISGN-7 stanowiły wnętrza gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, która po gruntownej renowacji sprawdza się jako miejsce organizacji spotkań naukowych. Dzięki lokalizacji, w centrum historycznej Warszawy, uczestnicy mogli poczuć charakter miasta.
Zaproszenie na kongres przyjęli laureaci Nagrody Nobla: profesorzy Hiroshi Amano i Shuji Nakamura, których obecność podniosła rangę wydarzenia.

Firma Mazurkas odpowiedzialna była za kompleksową realizację eventu: od wyboru odpowiednich lokalizacji, konstrukcję programu naukowego (we współpracy z komitetem naukowym), przez działania promujące wydarzenie, venue consulting, rejestrację delegatów, obsługę finansową projektu, po koncepcję i produkcję scenariuszy side-eventów. Wisienką na torcie wydarzenia była uroczysta kolacja w auli Politechniki Warszawskiej, uświetniona koncertem Waldemara Malickiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezes Rady Ministrów, PAN, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

(źródło: MeetingPlanner.pl)